o znakach dymnych 🔥

Znaki dymne 🔥 to indiański sposób komunikacji ☎ na odległość. Chwilowe przykrycie mokrym kocem ogniska rozpalonego z suchego drewna powodowało nagromadzenie gęstego czarnego dymu. Po zdjęciu koca, dym unosił się ku niebu wielkim kłębem ☁️, będąc widocznym z dużych odległości 🔍.

Znaki dymne na howgh.pl to także sposób komunikacji na odległość. Każdy znak dymny to film 🎞️, który w praktyczny sposób tłumaczy pojedyncze zagadnienie 🛠️, często pojawiające się w zadaniach. Odwołuje się przy tym do podstawowych faktów, aby można było łatwo odtworzyć przedstawiony tok rozumowania 🧠 podczas samodzielnego rozwiązywania zadań ✍️.

Znaki dymne to cykl miniwykładów z matematyki 🧮, które przedstawiają zagadnienia teoretyczne w praktycznym 🧰 ujęciu. Jednak te wykłady mają zupełnie inny charakter niż szkolne lekcje 👩‍🏫. Znaki dymne są nagrywane spontanicznie 🎭, bez przygotowania, z użyciem niezbyt formalnego języka. Podmiot liryczny mówiący w filmie próbuje w taki sposób przedstawić zalegający w jego głowie kosmos 🌌, żeby w ogólnym rozrachunku okazało się, że matematyka wcale nie jest aż tak bardzo trudna 🤩.