o znakach dymnych

Znaki dymne to indiański sposób komunikacji na odległość. Chwilowe przykrycie mokrym kocem ogniska rozpalonego z suchego drewna powodowało nagromadzenie gęstego czarnego dymu. Po zdjęciu koca, dym unosił się ku niebu wielkim kłębem, będąc widocznym z dużych odległości.

Znaki dymne na howgh.pl to także sposób komunikacji na odległość. Każdy znak dymny to film, który w praktyczny sposób tłumaczy pojedyncze zagadnienie, często pojawiające się w zadaniach. Odwołuje się przy tym do podstawowych faktów, aby można było łatwo odtworzyć przedstawiony tok rozumowania podczas samodzielnego rozwiązywania zadań.

Znaki dymne to cykl miniwykładów z matematyki, które przedstawiają zagadnienia teoretyczne w praktycznym ujęciu. Jednak te wykłady mają zupełnie inny charakter niż szkolne lekcje. Znaki dymne są nagrywane spontanicznie, bez przygotowania, z użyciem niezbyt formalnego języka. Podmiot liryczny mówiący w filmie próbuje w taki sposób przedstawić zalegający w jego głowie kosmos, żeby w ogólnym rozrachunku okazało się, że matematyka wcale nie jest aż tak bardzo trudna.