howgh, czyli co? 🤯

czyli serwis edukacyjny

Howgh.pl to szybka pomoc w rozwiązywaniu zadań ✍️, z którymi masz kłopot. Pokażę i wytłumaczę, a Ty zrozumiesz 🧠 i poniesiesz dalej w świat 🌍.

Chcę mówić o problemach matematycznych bez nadęcia, ludzkim językiem. To dlatego materiały dostępne w serwisie są… improwizowane 🎭. Nagrywam je 📹 bez przygotowania, bez scenariusza 📋, spontanicznie. Idę na żywioł 🔥. To jest celowe 🎯. Skutkuje to m. in. tym, że na nagraniach 🎙️ występują także moje pomyłki. Celowo ich nie usuwam. Te pomyłki stają się od razu pretekstem do tego, żeby pokazać, w jaki sposób je wyszukiwać 🔎, naprawiać 🔨 i wreszcie – jak ich unikać w przyszłości. Uważam, że to jest również wartościowa umiejętność 🦸‍♂️. Zatem zapraszam Cię do mojego indiańskiego matematycznego kosmosu 🌃.

W przypadku matematyki 🧮, moim zdaniem, trening 💪 czyni mistrza . A trening składa się między innymi z planu treningowego 📝 (czyli programu nauczania w szkole średniej) oraz osobistego kontaktu z trenerem 👨‍🏫 (czyli nauczycielem, czasami także korepetytorem). Aby szlifować swój warsztat, niektórzy wspomagają się także analizą techniki innych zawodników i wyciąganiem wniosków 📊. Korzystanie z tego serwisu przynosi korzyści wynikające z tych trzech obszarów. Poruszając się w ramach programu nauczania, który znasz ze szkoły, otrzymujesz 👉 wskazówki i porady, a także samodzielnie obserwujesz proces rozwiązywania zadań ✍️ i wyciągasz własne wnioski 💡.

Moje podejście do rozwiązywania problemów matematycznych opiera się na wyobraźni 🤯, budowaniu prawidłowej intuicji oraz szukaniu 🕵️‍♂️ podobieństw do tego, co już się zna. Nie jestem zwolennikiem zbędnego formalizmu 🤵 w zapisie i recytowania definicji 📜 – tego wszystkiego można z powodzeniem szybko douczyć się na studiach 👨‍🎓, gdy zajdzie taka potrzeba. Uważam, że w szkole średniej należy skupić się na robieniu matematyki 🧮, a nie na mówieniu o niej 🙊.

Obserwuję, że świat 🌍 na coraz szerszą skalę stosuje narzędzia oparte na matematyce 🧮. Data science oraz big data 🖥️ coraz śmielej znajdują zastosowania w branżach o dużym potencjale rozwoju, takich jak biotechnologia 🧪 (w tym genetyka), opieka zdrowotna 👨‍⚕️, transport autonomiczny 🚈, automatyzacja 🤖 i podejmowanie decyzji w oparciu o dane, internet rzeczy 📱. Ekspert w swojej dziedzinie, mający dobry warsztat matematyczny i otwarty umysł 🧠, stanie przed szansą popchnięcia tego świata do przodu.

Czy howgh.pl to jedyna możliwość na internetowe 🌐 lekcje matematyki? Nie, są alternatywy. Jeżeli wolisz analizować rozwiązania zadań ✍️ w postaci tekstu 📃, to być może twoje oczekiwania spełni odrabiamy.pl lub pracadomowa.pl. Jeżeli jednak podoba Ci się formuła filmów 🎞️, to może bardziej przypadnie Ci do gustu naumiem.pl? Ponadto wiele darmowych materiałów z zakresu szkoły średniej 🏫 można znaleźć na YT ▶️.

Howgh.pl jest serwisem skierowanym do osób dociekliwych 🤓. Na filmach 🎞️ prezentuję spojrzenie na problemy z wielu stron, pokazuję różne pomysły 💡 w poszukiwaniu tego, który doprowadzi do rozwiązania szybkiego 💨, kompletnego i błyskotliwego 😎. Nową wiedzę przedstawiam w ścisłym nawiązaniu do znanych faktów i pokazuję, jak wykorzystać ją w praktyce 🧰. Uważam, takie podejście do nauczania jest rozwojowe 🌳.

czyli indiańskie: „rzekłem”

Jestem Inczu-czuna, wódz wszystkich Apaczów. Powiedziałem. Howgh!

„Howgh” jest wyrazem indiańskim, służy do nadania dobitności temu, co się powiedziało, a znaczy tyle co: amen, basta, tak będzie, a nie inaczej!

Karol May, Winnetou

Rozwiązując na filmach 🎞️ problemy, uczę strategii, które nie zawsze są bliskie metodom forsowanym w szkołach 🏫. Jednak te strategie wynikają z moich doświadczeń, przemyśleń i intuicji 🧠, zatem osobiście za nie ręczę. Nie twierdzę, że są jedynie słuszne, ale twierdzę, że są poprawne ✔️ i rozwijające 💪. Dlatego z pełnym przekonaniem, ale bez pychy i w duchu pokory, mogę pod każdym z filmów 🎞️ rzec: howgh!

To pisałem ja, Manitou
#howgh