howgh, czyli co?

czyli serwis edukacyjny

Howgh.pl to szybka pomoc w rozwiązywaniu zadań, z którymi masz kłopot. Pokażę i wytłumaczę, a Ty zrozumiesz i poniesiesz dalej w świat.

W przypadku matematyki, moim zdaniem, trening czyni mistrza. A trening składa się między innymi z planu treningowego (czyli programu nauczania w szkole średniej) oraz osobistego kontaktu z trenerem (czyli nauczycielem, czasami także korepetytorem). Aby szlifować swój warsztat, niektórzy wspomagają się także analizą techniki innych zawodników i wyciąganiem wniosków. Korzystanie z serwisu howgh.pl przynosi korzyści wynikające z tych trzech obszarów. Poruszając się w ramach programu nauczania, który znasz ze szkoły, otrzymujesz wskazówki i porady, a także samodzielnie obserwujesz proces rozwiązywania zadań i wyciągasz własne wnioski.

Moje podejście do rozwiązywania problemów matematycznych opiera się na wyobraźni, budowaniu prawidłowej intuicji oraz szukaniu podobieństw do tego, co już się zna. Nie jestem zwolennikiem zbędnego formalizmu w zapisie i recytowania definicji – tego wszystkiego można z powodzeniem szybko douczyć się na studiach, gdy zajdzie taka potrzeba. Uważam, że w szkole średniej należy skupić się na robieniu matematyki, a nie na mówieniu o niej.

Obserwuję, że świat na coraz szerszą skalę stosuje narzędzia oparte na matematyce. Data science oraz big data coraz śmielej znajdują zastosowania w branżach o dużym potencjale rozwoju, takich jak biotechnologia (w tym genetyka), opieka zdrowotna, transport autonomiczny, automatyzacja i podejmowanie decyzji w oparciu o dane, internet rzeczy. Ekspert w swojej dziedzinie, mający dobry warsztat matematyczny i otwarty umysł, stanie przed szansą popchnięcia tego świata do przodu.

Czy howgh.pl to jedyna możliwość na internetowe lekcje matematyki? Nie, są alternatywy. Jeżeli wolisz analizować rozwiązania zadań w postaci tekstu, to być może twoje oczekiwania spełni odrabiamy.pl lub pracadomowa.pl. Jeżeli jednak podoba Ci się formuła filmów, to może bardziej przypadnie Ci do gustu naumiem.pl? Ponadto wiele darmowych materiałów z zakresu szkoły średniej można znaleźć na YT.

Howgh.pl jest serwisem skierowanym do osób dociekliwych. Na filmach prezentuję spojrzenie na problemy z wielu stron, pokazuję różne pomysły w poszukiwaniu tego, który doprowadzi do rozwiązania szybkiego, kompletnego i błyskotliwego. Nową wiedzę przedstawiam w ścisłym nawiązaniu do znanych faktów i pokazuję, jak wykorzystać ją w praktyce. Uważam, takie podejście do nauczania jest rozwojowe.

czyli indiańskie: „rzekłem”

Jestem Inczu-czuna, wódz wszystkich Apaczów. Powiedziałem. Howgh!

„Howgh” jest wyrazem indiańskim, służy do nadania dobitności temu, co się powiedziało, a znaczy tyle co: amen, basta, tak będzie, a nie inaczej!

Karol May, Winnetou

Rozwiązując na filmach problemy, uczę strategii, które nie zawsze są bliskie metodom forsowanym w szkołach. Jednak te strategie wynikają z moich doświadczeń, przemyśleń i intuicji, zatem osobiście za nie ręczę. Nie twierdzę, że są jedynie słuszne, ale twierdzę, że są poprawne i rozwijające. Dlatego z pełnym przekonaniem, ale bez pychy i w duchu pokory, mogę pod każdym z filmów rzec: howgh!

To pisałem ja, Manitou
#howgh